loader image

Proko Yapı Endüstrisi

PROKO YAPI ENDÜSTRİSİ

ENDÜSTRİYEL YAPILAR

Ülkemizin bölgesel bir güç haline gelmesi sonucu artan ihracat rakamları sonucunda ekonomimizde de önemli değişim ve gelişmeler yaşanmaktadır. Yurtiçinde alım gücünün artması ve dış pazarlardan gelen yoğun ilgi sonucu üretim yapan firmalar taleplere yetişemez hale gelmişlerdir. Uygulanan teşvikler, üretim kapasitelerini arttırmak isteyen firmalar için çok çekici olduğundan Anadolu’da endüstriyel yapı patlaması yaşanmıştır. Ayrıca şehir içlerinde olup kısıtlı alanlarda talebe yetişemeyen firmalar da şehir dışlarındaki daha geniş tesislere yoğun şekilde geçiş yapmaktadırlar. Bunun yanında köklü birçok firma da yer değiştirme gereği duymasa dahi binalarını yenileme ve yeni inşaat uygulamalarının konfor, fonksiyonellik ve estetik imkanlarından faydalanmak istemektedirler. Tüm bu nedenlerin bir araya gelmesi sonucu endüstriyel yapı ihtiyacı ülkemizde altın çağını yaşamaktadır.

Özellikle endüstriyel yapılar üzerine uzmanlaşan firmamız, müşterinin talepleri doğrultusunda dizayn, projelendirme, imalat ve uygulama çalışmalarını bir bütün olarak veya ayrı ayrı yürütebilmektedir. Üstlendiği işlerde yapmış olduğu detaylı ve ergonomik proje çalışmaları ile hızlı bir şekilde sonuca ulaşarak geçiş sürecindeki zaman kaybını minimuma indirmekte ve firmaların olabildiğince çabuk faaliyete geçmelerini sağlamaktadır.
Betonarme, prekast, prefabrik ve çelik konstrüksiyon taşıyıcı sistemli fabrika binaları ve sanayi tesislerinin çelik imalatları ve betonarme kısımları ile birlikte tüm projelerini komple üstlenerek anahtar teslim hizmet vermekteyiz. Tesis içine kurulacak olan sabit ve hareketli makineler, ekipmanlar ve bunların yapıya olan yüklerini tespit edip, teknik koşullara en uygun taşıyıcı sistemi seçerek geniş açıklıklara sahip endüstri yapılarını inşa etmekteyiz.

Firmamız tarafından en yoğun olarak uygulaması yapılan endüstriyel yapı kombinasyonları, çelik konstrüksiyon üretim tesisine ek olarak betonarme yönetim binasının kullanıldığı sistemlerdir. Bu sistemlerin fabrika kısmında çelik ile mevcut arazide mümkün olan en geniş, bölmesiz ve fonksiyonel çalışma alanı yaratılmaktadır. Yönetim binalarında ise daha konforlu, ısıtma/soğutma maliyeti düşük olan, daha fazla estetik https://www.traditionrolex.com/34imkan sunan betonarme yapılar tercih edilmektedir. Endüstriyel Yapı ihtiyaçlarında Proko Yapı Endüstrisi’ni tercih eden değerli müşterilerimizden aldığımız güç ile bu alanda hizmetlerimize hızla devam etmekteyiz.