loader image

Proko Yapı Endüstrisi

PROKO YAPI ENDÜSTRİSİ

UZAY ÇATI SİSTEMLERİ

Uzay Çatı Sistemleri özellikle geniş açıklıklı ve dikey taşıyıcı kolonların tercih edilmediği Endüstriyel ve Ticari yapılarda kullanım alanı bulan bir çözümdür. Her parçası prefabrike olarak üretilen standart parçalardan oluşan bu sistemde hata oranı yok denecek kadar azdır. Bu standart parçalar ayrıca çok hafif olduklarından kurulumun kolayca ve kısa sürede yapılmasını sağlamaktadır. Hafiflik ayrıca bina üstüne binen yükün azalmasına ve altyapıda çok daha az maliyetli bir inşaatın gerçekleşmesine yol açmaktadır. Hafif yapısı sonucu üzerinde neredeyse her çeşit kaplama malzemesini kullanmak mümkündür, bu özelliği ile estetik anlamda sonsuz imkanlar sunmaktadır. Uzay Çatı sistemi ile düz olarak 100 metreye kadar olan açıklıkları dikey taşıyıcılar kullanmadan kapamak mümkündür.
Maliyet olarak sunduğu avantajların yanında uzay çatı sistemleri mevcut alanın optimal kullanımı açısından sunduğu faydalar nedeniyle de tercih edilmektedir. Öncelikle kolonları ortadan kaldırarak çalışma alanının istenildiği gibi dizayn edilmesine veya değiştirilebilmesine izin vermektedir. Kolayca sökülüp takılabilen ve tekrar kullanılabilen modüler parçalardan oluşması sonucu mevcut binaya yapılacak eklemelerde büyük maliyet ve zaman avantajı sunar. Sistemin boşluklu olması sonucu elektrik, sıhhi tesisat, havalandırma kanalları, klima, iklimleme sistemleri gibi donatılar kolaylıkla yerleştirilebilmektedir. Elektrik bağlantıları çubukların içinden geçirilerek dahi yapılabilmektedir. Gün ışığı sağlanması aynı boşluklarda pencere öğeleri oluşturmak suretiyle kolayca çözümlenebilmektedir.
Proko Yapı Endüstrisi Uzay Çatı Sistemleri konusunda uzun yıllara dayanan tecrübesi ile müşterilerine zor koşullarda dahi en iyi çözümleri sunmaktadır.

high-endrolex.com